مجلس با کاهش ساعت کاری کارمندان موافقت کرد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

رصد خبر | دولت به ۴۰ ساعت در هفته موافقت کردند که در صورت تایید شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.

در جلسه علنی روز چهارشنبه – ۲۶ اردیبهشت ماه – مجلس شورای اسلامی، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری‌ در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان با تبصره‌های ۱ و ۲ این ماده موافقت کردند که ماده واحده به این شرح است:

ماده واحده – ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸) با اصلاحات و الحاقات بعدی) و تبصره های آن به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده ۸۷ – ساعات کار کارمندان دستگاه های اجرایی ۴۰ ساعت در هفته است و ترتیب و تنظیم ساعات کار ادارات به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و تصویب هیأت وزیران تعیین می‌گردد تغییر ساعت کار کارمندان با رعایت سقف مذکور و در چهارچوب دستورالعمل پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد بر عهده ذی ربط می‌باشد. میزان ساعات تدریس معلمان و اعضای هیأت علمی از ساعات موظف در طرحهای طبقه بندی مشاغل ذی ربط تعیین خواهد شد.

تبصره -۱ کارمندان می‌توانند با موافقت دستگاه اجرائی ساعات کار خود را تا یک چهارم ساعت کار روزانه (حداکثر (۱۰) ساعت در هفته تقلیل دهند میزان حقوق و مزایا نحوه محاسبه سوابق خدمت این قبیل کارمندان متناسب با ساعات کار آنان تعیین خواهد شد.

تبصره -۴ در تمامی قوانین و مقرراتی که از مبنای ۴۴ ساعت کار در هفته و ۱۷۶ ساعت کار در چهار هفته متوالی استفاده شده است نظیر قانون کار مصوب ۱۳۶۹/۸/۲۹ مجمع تشخیص مصلحت نظام با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به ترتیب به ۴۰ ساعت در هفته و ۱۶۴ ساعت کار در چهار هفته متوالی اصلاح می‌شود و کاهش ساعات کاری موجب کاهش حقوق و دستمزد و مزایای قانونی کارکنان و کارگران موضوع این تبصره نمی‌گردد، اجرای حکم این تبصره در خصوص دستگاههایی که مستقیماً تحت نظر مقام معظم رهبری است منوط به اذن معظم له می باشد.

پیش از این هم در بررسی جزییات اصلاح ماده ۸۷ ، نمایندگان با تعطیل شنبه‌ها موافقت کردند.

https://rasadkhabar.ir/ljTyV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

هشت توصیه مجله تایم برای آبرسانی به بدن برای آن‌هایی که از نوشیدن آب گریزان‌اند

چ اردیبهشت ۲۶ , ۱۴۰۳
رصد خبر | اگر نوشیدن آب را فراموش می‌کنید،‌ می‌توانید سراغ فناوری مانند یادآوری با موبایل بروید. با این کار، هر بار گوشی به شما یادآوری می‌کند که وقت نوشیدن آب رسیده است خبرهای مرتبط:مجلس با تعطیلی شنبه‌ها موافقت کرد ۲۶ اردیبهشت, ۱۴۰۳ فاطمى امین از وزارت صمت رفت ۱۰ […]