رئیسی: تحولات فلسطین از محورهای رایزنی‌ها در مسکو خواهد بود

۱۶ آذر ۱۴۰۲

رصد خبر | رئیس جمهور رایزنی درباره گسترش روابط و همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی و دانش‌بنیان میان ایران و روسیه را از جمله برنامه‌ها و اهداف سفر خود به روسیه برشمرد و گفت: گفتگو درباره لزوم توقف فوری حملات به غزه، رفع محاصره و کمک‌رسانی و رسیدن مردم فلسطین به حقوق حقه خودشان نیز از جمله مسائل مورد مذاکره در این سفر خواهند بود.

 ابراهیم رئیسی صبح امروز پنج‌شنبه پیش از ترک تهران به مقصد مسکو که به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه انجام می‌شود، در تشریح اهداف و برنامه‌های این سفر اظهار داشت: این سفر به دعوت آقای پوتین و با هدف رایزنی درباره مسائل حساس جاری منطقه و برای گسترش روابط بین دو کشور در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود.

 رئیسی با اشاره به تبادل هیئت‌های متعدد میان دو کشور در راستای توسعه روابط فیمابین افزود: این مسئله نشان‌دهنده آن است که ایران و روسیه در این سال‌ها گام‌هایی در جهت ارتقای بیش از پیش سطح روابط در حوزه‌های مورد نظر و در جهت تامین منافع دوطرف و منطقه برداشته‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه ما و روسیه نسبت به صلح و ثبات در منطقه، مسائل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و مبارزه با یکجانبه‌گرایی نگاه مشترکی است، تصریح کرد: اتحادیه ارواسیا، سازمان همکاری شانگهای و گروه بریکس به عنوان بسترهایی منطقه‌ای علاوه بر ارتباطات دوجانبه، روابط ما و روسیه را در عرصه چندجانبه با دیگر کشورهای منطقه و همسو گسترش داده است.

 رئیسی با اشاره به اینکه در جهت توسعه روابط اقتصادی و تجاری گام‌های خوبی بین دو کشور و نیز در منطقه برداشته شده است، گفت: البته همچنان زمینه‌های متنوعی برای توسعه این روابط وجود دارد؛ تعامل در زمینه‌های تقویت خطوط انرژی، صنعتی، کشاورزی، دانش‌بنیان و دیگر حوزه‌های مشابه از جمله زمینه‌های همکاری میان دو کشور است.

رئیس جمهور همچنین رایزنی درباره تسریع در اجرای کریدور شمال-جنوب به عنوان یکی از طرح‌های مشترک میان دو کشور را از جمله برنامه‌ها و اهداف این سفر عنوان کرد.

 رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات فلسطین، رخدادهای این روزهای غزه را نگرانی همه مسلمانان و انسان‌های آزاده جهان برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از محورهای مهم مذاکره ما در این سفر، مسئله فلسطین و تلاش فوری برای قطع بمباران‌ها علیه منطقه غزه، رفع محاصره، کمک‌رسانی به فلسطینیان غزه و از همه مهم‌تر و محوری‌تر رسیدن مردم فلسطین به حقوق حقه خودشان است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در این زمینه رایزنی‌هایی با کشورهای مختلف داشته‌ایم، تاکید کرد که این موضوع حتما در این سفر نیز دنبال خواهد شد.

 

https://rasadkhabar.ir/r3f1j

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

چرا معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ تغییر نام داد؟

پ آذر ۱۶ , ۱۴۰۲
رصد خبر| معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تغییر عنوان معاونت مطبوعاتی این وزارت‌خانه به معاونت امور تبلیغات و رسانه توضیح داد و گفت که این معاونت کانون‌های تبلیغاتی را هم رتبه‌بندی خواهد کرد. خبرهای مرتبط:رایزنی پوتین و رئیسی درباره تحولات غزه ۱۷ آذر, ۱۴۰۲ رئیسی فردا به روسیه […]