توافق ایران و بحرین برای از سرگیری روابط سیاسی

۴ تیر ۱۴۰۳

رصد خبر | ایران و بحرین در بیانیه مشترک بر ایجاد ساز و کارهای لازم برای آغاز گفت وگوهای دو کشور با هدف بررسی چگونگی از سرگیری روابط سیاسی توافق کردند.

این بیانیه مشترک در پی مذاکره سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور خارجه بحرین منتشر شده است.

در این بیانیه تصریح شده است: در چارچوب روابط تاریخی برادرانه پادشاهی بحرین و جمهوری اسلامی ایران و پیوندهای دینی، همسایگی، تاریخ مشترک و منافع متقابل بین آنها، جناب آقای دکتر عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر امور خارجه و جناب آقای دکتر علی باقری کنی سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه سوم تیر ماه در تهران به مناسبت سفر وزیر امور خارجه بحرین به جمهوری اسلامی ایران و به دعوت سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست مجمع گفتگوی همکاری آسیا، دیداری دوجانبه داشتند.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: در این دیدار دو طرف بر ایجاد ساز و کارهای لازم برای آغاز گفتگوهای دو کشور برای بررسی چگونگی از سرگیری روابط سیاسی توافق کردند.

عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر امور خارجه و علی باقری کنی سرپرست وزارت امور خارجه ایران روز یکشنبه – سوم تیر – در تهران به مناسبت سفر وزیر امور خارجه بحرین به ایران و به دعوت سرپرست وزارت امور خارجه ایران برای شرکت در نشست گفتگوی همکاری های آسیایی، دیداری دوجانبه داشتند.

در این دیدار دو طرف بر ایجاد ساز و کارهای لازم برای آغاز گفتگوهای دو کشور برای بررسی چگونگی از سرگیری روابط سیاسی توافق کردند.

https://rasadkhabar.ir/jDvKf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

آیا نتایج متفاوت نظرسنجی‌های انتخاباتی، ناشی از دستکاری است؟

د تیر ۴ , ۱۴۰۳
یک هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که انصراف و اتحاد نامزدها می‌تواند تاثیر اساسی بر نتایج انتخابات بگذارد، به طور مستمر نظرسنجی‌های متناقضی منتشر و بعضا تکذیب می شود و افکار عمومی حیران نمی‌دانند به کدام نتیجه اعتماد کنند؟ محمدجواد بادین فکر، پژوهشگر حوزه افکارعمومی و […]