گروسی: ایران برای گفت‌وگوی جدی تمایل نشان داده است

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

رصد خبر | رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه با فایننشال‌تایمز گفت که ایران برای انجام «گفت‌وگوهای جدی» با نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل آمادگی نشان داده است.

گروسی گفت تهران و آژانس بعد از تحمل روابط متشنج طی چند ماه گذشته می‌توانند در نتیجه گفت‌وگوهای اخیر در تهران وارد «مرحله‌ای متفاوت» شوند.

رافائل گروسی دوشنبه گذشته برای شرکت در کنفرانس علوم و فنون هسته‌ای به ایران سفر و با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به فایننشال‌تایمز گفت جمهوری اسلامی ایران آماده گفت‌وگو بر سر «مسائل ملموس» است.

او گفت: «من در آنها شناختی مبنی بر این می‌بینم که تعامل بهتر از حرکت در مسیری کاملاً واگرایانه است که باعث تنش‌های بیشتر و حتی خطرات بیشتر از جمله جنگ می‌شود.»

به گزارش فارس، وی اضافه کرد: «این مسئله خیلی مهم است چون ما بعد از چندین ماه عدم تعامل دوباره به هم وصل شدیم.»

گروسی اضافه کرد که ایران از زمان حمله ۷ اکتبر به این سو بر سرعت یا وسعت فعالیت‌های هسته‌ای خود اضافه نکرده است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین گفت: «شواهدی دال بر اینکه ایران در حال حرکت به سمت برنامه تسلیحاتی است یا به سمت آن حرکت کرده و یا قصد دارد حرکت کند.»

او گفت: «اما برنامه هسته‌ای آنها رو به رشد است. دارد بزرگتر می‌شود، وسیع‌تر می‌شود و قوی‌تر می‌شود. شکی در این نیست.»

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اضافه کرد گفت‌وگوهای فنی بین مقام‌های ایران و آژانس از زمان بازگشت او از تهران ادامه داشته است.

https://rasadkhabar.ir/p60A0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی درگذشت

س اردیبهشت ۲۵ , ۱۴۰۳
صد خبر | آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده نوبل ادبی در نود و دو سالگی در اثر کهولت سن و ابتلا به آلزایمر در خانه سالمندان در اونتاریو درگذشت. خبرهای مرتبط:گروسی: متاسفانه برجام به یک پوسته خالی تبدیل شده است ۱۱ فروردین, ۱۴۰۳ گروسى : امیرعبداللهیان به وین سفر مى […]