پاسخ وزیر امور خارجه به بیانیه طالبان

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

رصد خبر | وزیر خارجه در توییتی به بیانیه طالبان در پاسخ به اخطار رئیس‌جمهور واکنش نشان داد. او نوشت که حکومت طالبان تاکنون اجازه بازدید هیات فنی ایران و سنجش میزان آب را نداده است.

ابراهیم رئیسی پنجشنبه -۲۸ اردیبهشت ماه- درباره حقابه هیرمند به حاکمان افغانستان اخطار داد و گفت: اگر کارشناسان ما کمبود آب را تایید کنند حرفی نداریم وگرنه اجازه نخواهیم داد حق مردم ما تضییع شود؛ حرف من را جدی بگیرید تا بعداً گلایه نکنید.

بیشتر بخوانید
حقآبه هیرمند لحن کلام مقام‌های ایران را تغییر داد

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی دولت طالبان هم بیانیه‌ای منتشر کرد و ضمن تاکید بر تعهد اجرای معاهده هیرمند، ادعا کرد: اکنون در بند کمال خان هیچ آبی وجود ندارد و اگر آب‌بند کجکی در آن جاری گردد تا آنجا نمی‌رسد، بنابراین نیاز است تا جانب ایرانی این حقایق را درک نماید.

بیشتر بخوانید
واکنش طالبان به اخطار رئیسی درباره حقآبه هیرمند

در پاسخ به این بیانیه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در توئیتی نوشت: در ماه های اخیر مکررا از ملامتقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان خواستم طبق عهدنامه هیرمند، به تعهدات خودشان عمل کنند و امکان بازدید هیات‌های فنی و سنجش میزان آب را فراهم کنند، که نکردند.

وزیر امور خارجه افزود: سیستان از خشکسالی رنج می برد. ملاک بود و نبود آب، بازدید فنی و عینی است و نه صدور بیانیه سیاسی.

https://rasadkhabar.ir/ZIAtg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

عوامل حمله به «خانه اصفهان» اعدام شدند

ج اردیبهشت ۲۹ , ۱۴۰۲
رصد خبر | حکم اعدام محکومان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی از عوامل حمله به محله خانه اصفهان در آبان ۱۴۰۱ که منجر به شهادت تعدادی از نیرو‌های حافظ امنیت شد، بامداد امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ به اجرا درآمد. خبرهای مرتبط:طالبان در پاسخ به وزیر […]