وزیر نفت عراق: گاز ایران برای همه نیروگاه‌های برق کافی نیست

۵ تیر ۱۴۰۳

رصد خبر | وزیر نفت عراق با اشاره به اینکه گاز ایران برای همه نیروگاه های برق عراق کافی نیست، تاکید کرد که این کشور پس از تکمیل پروژه هایی سرمایه گذاری، واردات گاز را متوقف می کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، حیان عبدالغنی با اشاره به اینکه واردات گاز ایران برای تامین نیروگاه های برق همچنان ادامه دارد، گفت که مقادیر گاز وارد شده برای همه نیروگاه های برق کافی نیست.

عبدالغنی با بیان اینکه تولید گاز خشک عراق از ۲ میلیون فوت مکعب فراتر رفته، گفت که بهره برداری از گاز در سال جاری افزایش یافته است.

وی تصریح کرد که در حال اجرای ۸ پروژه اصلی برای بهره برداری گاز مشعل هستیم و نخستین مرحله از نیروگاه انرژی خورشیدی را در سال آینده تکمیل خواهیم کرد.

وزیر نفت عراق گفت که در نخستین مرحله از پروژه انرژی خورشیدی، ۲۵۰ مگاوات انرژی تامین خواهد شد.

حیان عبدالغنی با اشاره به اهتمام وزارت نفت عراق به بهره برداری از گاز و توقف سوزاندن آن، بر امضای قرارداد بهره برداری از گاز میدان المنصوریه تاکید کرد.

https://rasadkhabar.ir/imPP4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۵۰ فرد و نهاد مالی به بهانه ارتباط با ایران

س تیر ۵ , ۱۴۰۳
رصد خبر | وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی جدیدی علیه ۵۰ فرد و نهاد با ادعای اینکه شعبه های متعددی از شبکه گسترده بانکداری مخفی را تشکیل می دهند، به بهانه ارتباط با سپاه و نیروهای مسلح ایران تحریم کرد. خبرهای مرتبط:بغداد: ایران برای افزایش صادرات گاز به عراق اعلام آمادگی […]