میلی رئیس‌جمهور آرژانتین شد

۲۹ آبان ۱۴۰۲

رصد خبر | خاویر میلی ، نامزدى که مى‌گفت بانک مرکزى را آتش مى‌زند رئیس‌جمهورآرژانتین شد.

میلی با کسب ۵۶ درصد آرا در مقابل سرخیو ماسا وزیر اقتصاد سابق این کشور که تنها موفق به کسب ۴۴ درصد آرای شرکت‌کنندگان در این انتخابات شد، پیروز شد.

، میلی اکنون به عنوان رئیس جمهور آرژانتین با چالش‌های بسیار زیادی مواجه است. وی باید با خزانه‌های خالی دولت و بانک مرکزی، بدهی ۴۴ میلیارد دلاری به صندوق بین‌المللی پول و تورم نزدیک به ۱۵۰ درصد مقابله کند.

میلی همچنین شدیداً مخالف سقط جنین است و از پاپ فرانسیس آرژانتینی انتقاد کرده است.

حامیان وی می‌گویند که تنها او می‌تواند وضعیت موجود سیاسی و ضعف اقتصادی را که سال‌ها دومین اقتصاد بزرگ آمریکای جنوبی را تحت تأثیر قرار داده است، ریشه کن کند.

نامزدهای ریاست جمهوری آرژانتین، سرخیو ماسا وزیر اقتصاد سابق آرژانتین از حزب چپ میانه «اتحاد برای میهن» (Unión por la Patria) و خاویر میلی نماینده کنگره و نامزد راست افراطی از حزب «لا لیبرتاد آوانسا» (La Libertad Avanza) در آخرین مناظره پیش از برگزاری دور دوم انتخابات در ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) شرکت کرده بودند.

در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین که ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) برگزار شد، یو ماسا موفق شد تا بر خلاف همه نظرسنجی‌ها و احتمالات، ۳۶.۶ درصد آرا را کسب کند. خاویر میلی نیز با کسب ۳۰.۱ درصد آرا به دور دوم راه یافت. پاتریسیا بویریچ نامزد راست میانه حزب «با هم برای تغییر» با کسب ۲۳.۸ درصد آرا در جایگاه سوم قرار گرفت و با این که از مسابقات دور دوم باز ماند، از طرفداران خود خواست تا در دور دوم از میلی نامزد لیبرتارین حمایت کنند.

https://rasadkhabar.ir/IBPgQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

بانوی اول فرانسه: فکر می‌کردم مکرون درنهایت عاشق کسی هم‌سن و سال خودش شود

د آبان ۲۹ , ۱۴۰۲
رصد خبر | بریژیت مکرون مى‌گوید او ومکرون به تفاوت سنی یکدیگر آگاهند. او گفت: ما با هم زندگی می‌کنیم؛ من با چین و چروک‌هایم، او با جوانی‌اش. خبرهای مرتبط:معاون رئیس جمهوری آرژانتین از اتهام «پولشویی» تبرئه شد ۱۶ خرداد, ۱۴۰۲ رایزنى سران آرژانتین و برزیل براى حذف دلار از […]