طراحان در سوگ مهرجویی قلم به دست گرفتند

۲۴ مهر ۱۴۰۲

رصد خبر | طراحان و گرافیست‌های مطبوعاتی پس از خبر درگذشت داریوش مهرجویی طرح‌هایی با موضوع این هنرمند را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر کردند.

طراحی از چهره های سرشناس روندی معمول میان طراحان و نقاشان است که به مناسبت هایی همچون بزرگداشت، زادروز و درگذشت بزرگان برای انتشار در رسانه ها انجام می شود.

پس از درگذشت نابهنگام داریوش مهرجویی فیلمساز، نویسنده و کارگردان که به همراه همسرش خانم وحیده محمدی فر روز گذشته ۲۲ مهرماه در ویلای شخصی به قتل رسیدند بسیاری از طراحان و نقاشان دست به قلم شدند تا به طراحی از این هنرمند سرشناس سوگواری خود را با اهل فرهنگ و هنر به اشتراک گذارند.

برخی از این تصاویر که در ساعات درگذشت این هنرمند بازدیدهای فراوانی داشته است در این گزارش معرفی شدند.

طرح از :محمدصالح رزم‌حسینی

 

طرح از : بهزاد خورشیدی

 

طرح از : بهزاد شیشه گران
طرح از: هادی حیدری
طرح از : سینا حقی
طرح از :هانی انصاری
طرح از: محمدرضا میرشاه ولد
طرح از : وحید شریفی

مهرجویی متولد سال ۱۳۱۸ خورشیدی و از فیلم‌سازان برجسته ایران و از چهره‌های اصلی موج نوی سینمای ایران بود که علاوه بر فعالیت در عرصه سینما، به نوشتن رمان و ترجمه نیز می‌پرداخت؛ او یکی از سینماگران پر افتخار سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر بوده به طوری که بخاطر فیلم‌های هامون و پری جایزه بهترین کارگردانی را کسب کرد و بابت سارا جایزه بهترین فیلم نامه را دریافت کرد؛ همچنین فیلم «مهمان مامان» عنوان بهترین فیلم جشنواره فجر را به دست آورده است.

داریوش مهرجویی فیلمساز، نویسنده و کارگردان به همراه همسرش خانم وحیده محمدی فر روز گذشته ۲۲ مهرماه در ویلای شخصی واقع در زیبادشت فردیس به قتل رسید.

https://rasadkhabar.ir/qUyzE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

غزه چگونه و چرا محصور شد؟

د مهر ۲۴ , ۱۴۰۲
رصدخبر | غزه چه خبر است؟ این سوال یا اشکال دیگرش را الان خیلی جاها و از خیلی‌ها می‌شنوید و احتمالاً، بیشتر از کسانی که در حال پرسیدن این سوال هستند، کسانی را می‌بینید که در حال پاسخ‌دادن به آن هستند، با پس‌زمینه‌های مختلف و با انگیزه‌های مختلف. خبرهای مرتبط:داریوش […]