طالبان: به معاهده هیرمند پایبندیم

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

رصد خبر | یک مقام دولت طالبان در همایشى در مشهد گفت حکومت افغانستان به معاهده هیرمند و حقآبه هیرمند پایبند است.

رییس اداره دوم سیاسی وزارت امور خارجه حکومت  طالبان افغانستان گفت:  طالبان خود را متعهد به معاهده هیرمند می‌داند و کمیساران(نمایندگان ) در حال پیشبرد این مساله با وجود خشکسالی‌های متعدد هستند تا موجب تنش در این حوزه آبی نشوند.

فیضان الله ناصری روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی افغانستان و چشم‌اندازهای آینده در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: روابط طالبان و ایران در تمامی عرصه‌ها به خوبی دنبال می‌شود و به همین دلیل خواستار توسعه آن هستیم.

رییس اداره دوم سیاسی وزارت امور خارجه حکومت سرپرست طالبان افغانستان گفت: اکنون و پس از چهار دهه امنیت در این کشور تامین شده است و نمایندگی‌های سیاسی برخی کشورها از جمله ایران در افغانستان به فعالیت پرداخته اند.

ناصری با اشاره به روابط اقتصادی ایران و افغانستان افزود: اکنون سطح روابط اقتصادی بین دو کشور به بیش از یک و نیم میلیارد دلار رسیده است.

وی گفت: ثبات “افغانی” (واحد پول کشور افغانستان )از دستاوردهای طالبان است
وی افزود: از سوی دیگر برای حل مشکل بزرگ مواد مخدر که یک چالش عمده‌ به شمار می‌رفت رهبر امارت اسلامی افغانستان فرمان منع کشت و قاچاق مواد مخدر صادر کرد که این مهم سبب شد تا کشت خشخاش در افغانستان به صفر برسد.

او افزود: توسعه روابط با کشورهای همسایه، منطقه و جهان را خواستار هستیم و بر همین اساس از آنها می‌خواهیم تا در حل مشکلات افغانستان همکاری کنند زیرا ثبات افغانستان بر این کشورها اثرگذار خواهد بود .

https://rasadkhabar.ir/Z163I

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

احضار سفیر آلمان در آنکارا در پى بازداشت دو خبرنگار ترک در فرانکفورت

چ اردیبهشت ۲۷ , ۱۴۰۲
رصد خبر | سفیر آلمان در آنکارا در پی بازداشت دو خبرنگار روزنامه صباح ترکیه توسط پلیس آلمان در شهر فرانکفورت، به وزارت امور خارجه ترکیه احضار شد. خبرهای مرتبط:کاظمى قمى: طالبان به معاهده هیرمند پایبند است ۲۹ مرداد, ۱۴۰۲ وزیر انرژى طالبان؛ سیاسى کردن حقآبه هیرمند نه به نفع… […]