دونالد ترامپ در دادگاه نیویورک بارها با قاضی «مجادله» کرد

۱۶ آبان ۱۴۰۲

رصد خبر | دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، که برای پاسخگویی به سوالات دادستان‌ها در ارتباط با پرونده «فساد مالی» بنگاه تجاری خود به دادگاه منهتن در نیویورک رفته بود بارها با حملات لفظی خود به قاضی موجب شد آرتور انگورون، قاضی دادگاه، به او هشدار دهد که این جلسه «یک متینگ سیاسی» نیست.

دونالد ترامپ متهم است که با غیرواقعی جلوه دادن ارزش دارایی‌های خود، توانسته از بانک‌ها وام‌های ارزان قیمت بگیرد و از این طریق صدها میلیون دلار سود کرده است.

دادستان کل ایالت نیویورک بر اساس همین اتهام درخواست ۲۵۰ میلیون دلار جریمه و تنبیهات شدید برای بنگاه تجاری ترامپ درخواست کرده است.

قاضی این دادگاه، آرتور انگورون، در مراحل اولیه این دادرسی گفته بود که از نظر او بنگاه تجاری ترامپ مرتکب کلاهبرداری و تخلف شده است.

دادستان‌ها می‌گویند دونالد ترامپ، پسران ارشد او – اریک و دونالد جونیور – و همچنین بقیه مدیران ارشد بنگاه تجاری ترامپ، با غیرواقعی جلوه دادن ارزش این شرکت تجاری، توانسته‌اند ۲ میلیارد دلار وام بانکی با بهره پایین و مناسب دریافت کنند.

این دادگاه به دنبال اثبات این اتهام‌ها و پیامدهای قانونی برای آن است.
روز دوشنبه – ۶ نوامبر – دادستان‌ها سوالات خود از دونالد ترامپ را با نظر او درباره ارزش واقعی دارایی هایش شروع کردند.
ترامپ پیش از آن که پاسخ مستقیمی به سوال دادستان‌ها بدهد مقدمه‌ای مفصل درباره صنعت ساختمان و معاملات املاک بیان کرد و این که چرا او در این صنعت سرمایه‌گذاری کرده است اما طولانی شدن اظهارات او با اعتراض قاضی روبرو شد و آرتور انگورون ابتدا به ترامپ گفت که: «لطفا فقط جواب سوالها را بدهید و سخنرانی نکنید» و کمی بعد دوباره معترضانه گفت که: «بعضی از جواب‌های شما مرتبط با سوالات نیست».

کمی بعد دونالد ترامپ گفت: «من مطمئنم که این قاضی علیه من رای خواهد داد چون او همیشه علیه من رای داده است».
در پاسخ به این اظهارات قاضی انگورون به ترامپ گفت: «شما می‌توانید هر طور که مایلید به من حمله کنید اما لطفا به سوالات هم جواب دهید».

قاضی دقایقی بعد خطاب به یکی از وکلای ترامپ – کریستوفر کیس – گفت: «آقای کیس، آیا می‌توانید موکل خودتان را کنترل کنید؟ این (محکمه) یک متینگ سیاسی نیست، این یک دادگاه است. من استدعا دارم که موکل تان را کنترل کنید. اگر شما نمی‌توانید، من چنین کنم».
کمی بعد کیس، خطاب به دونالد ترامپ گفت: «بسیار سودمندتر خواهد بود اگر گوش کنید و حوصله کنید». این سخنان با خنده یکی از وکلا در تیم دادستانی همراه شد.

دقایقی بعد قاضی دادگاه در حالی که صدایش را بالا برده بود به آلینا هابا، یکی دیگر از وکلای ترامپ گفت که: «نه، من اینجا نیامدم که ببینم حرف ترامپ چیست. من اینجا هستم تا پاسخ او به سوالات (دادستان‌ها) را بشنوم».

مانند دو پسر ترامپ که هفته پیش در دادگاه حاضر شده بودند، او هم همه مسئولیت‌ها را بر گردن تیم حسابداری و حسابرسی بنگاه تجاری خود انداخت و گفت: «من فقط به حسابدارها مجوز دادم که هر کاری برای تهیه اسناد و مدارک لازم است انجام دهند».

او همچنین اتهام «اغراق» در ارزش‌گذاری املاک و مستغلات خود را مجددا رد کرد و مدعی شد که اتفاقا دارایی‌های او کمتر از ارزش واقعی‌شان ارزیابی شده‌اند و با این وجود بانک‌ها «با اشتیاق» حاضر به اعطای وام به او شده بودند.

او مدعی شد که مجموعه لوکس ویلایی او در مارالاگو فلوریدا و همچنین چند زمین گلف او بسیار بیشتر از قیمت ارزیابی شده می‌ارزند و اینها در حالی است که حتی ارزش دلاری برند تجاری ترامپ را لحاظ نمی‌کرده است.

ترامپ چهار پرونده دیگر هم در جریان دارد که مربوط به تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات قبلی و همچنین نقض امنیت ملی در نگهداری اسناد محرمانه است.

https://rasadkhabar.ir/81l57

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران : برخی دانشجویان حتی حاضر به رعایت شئونات انسانی هم نیستند

س آبان ۱۶ , ۱۴۰۲
رصد خبر | در پی انتشار فیلم درگیری لفظی بین رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و تعدادی از دانشجویان در فضای مجازی، رئیس این دانشکده با تاکید بر اینکه آنچه که از حواشی روز گذشته منتشر شد تمام ماجرا نیست و روایت تقطیع شده است، گفت: برخی دانشجویان حتی […]