اتحادیه اروپا به رغم هشدار شدید مسکو ۴ رسانه روسی را تحریم کرد

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

رصد خبر | اتحادیه اروپا اعلام کرد که پخش چهار رسانه مرتبط با روسیه را به حالت تعلیق در می‌آورد.

اتحادیه اروپا در حالی این تصمیم را اعلام کرد که مسکو در هفته جاری هشدار داده بود هرگونه اقدامی از این دست با واکنش سریع مواجه خواهد شد.

شورای اتحادیه اروپا روز جمعه ۲۸ اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که این ممنوعیت شامل رسانه‌های «صدای اروپا»، خبرگزاری «ریانووستی» و روزنامه‌های ایزوستیا و روسیسکایا گازتا می‌شود، به این دلیل که آنها «در پیشبرد و حمایت از جنگ اوکراین نقش اساسی داشته‌اند».

این اقدام بخشی از چهاردهمین بسته برنامه‌ریزی شده تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین در سال ۲۰۲۲ است. این اتحادیه پیش از این تحریم‌هایی را علیه رسانه‌های دولتی روسیه، یعنی «راشا تودی» و «اسپوتنیک» اعمال کرده بود.

اتحادیه اروپا اوایل این هفته از قصدش برای چنین اقدامی خبر داده بود.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز روز چهارشنبه در واکنش هشدار داد: «ما با سرعت برق و بسیار دردناک به غربی‌ها پاسخ خواهیم داد». هنوز معلوم نیست مسکو چه واکنشی به این تصمیم اتحادیه نشان می‌دهد.

رئیس دپارتمان بین‌الملل اتحادیه روزنامه‌نگاران روسیه در مصاحبه با ایزوستیا، ممنوعیت اتحادیه اروپا را غیرقانونی خواند و گفت که این موضوع باید توسط دادگاه تصمیم‌گیری می‌شد.

تیمور شفیر گفت که این ممنوعیت مانع از دسترسی روسی‌زبانان ساکن بخش‌هایی از اروپا که زمانی تحت کنترل شوروی بوده است، می‌شود.

https://rasadkhabar.ir/TPA00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

آکسیوس: آمریکا و ایران هفته جاری به صورت غیرمستقیم در عمان مذاکره کردند

ج اردیبهشت ۲۸ , ۱۴۰۳
رصد خبر | سایت خبری آکسیوس به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد برت مک‌گرک، مشاور ارشد دولت آمریکا در امور خاورمیانه، و آبرام پیلی، نماینده موقت ایالات‌متحده در امور ایران، هفته جاری در عمان و به صورت غیرمستقیم با مقام‌های ایران مذاکره کردند. خبرهای مرتبط:روسیه ۸۱ رسانه اروپایی […]